Праця сестер у парафії

Сестри Служебниці Непорочної Діви Марії

Сестри Чину Святого Василія Великого

Сестри святого Йосафата

При Золочівському монастирі отців Василіян сьогодні працюють сестри Служебниці Непорочної Діви Марії, сестри Чину Святого Василія Великого, сестри святого Йосафата.
Монастир Сестер Служебниць НДМ у Золочеві було відкрито 24 березня 1921 року. Тут проживало чотири сестри. При монастирі було створено Захоронку – дитячий садок, також сестри виконували послугу в церкві Воскресіння Господнього: пекли проскуру, працювали в захристії, готували дітей до Першої Сповіді та Причастя.
Радянська влада закрила монастир, майно конфіскували. З документів органів Держбезпеки СРСР: “На території Львівської області також є жіночі монастирі сестер служебниць, які проживають у багатьох селах  і районах Львівської області  по 3-5 чоловік, тому прошу дозволити переселити їх у місто Львів  в монастир по вулиці Пасічній, 2.
Враховуючи, що всі ці монахині служать на різних підприємствах,  в більшості своїй у госпіталях, одночасно мають підсобні господарства, за рахунок яких і живуть, тому їх переселення у місто Львів позбавить ці монастирі  продовольчої бази і монахині змушені будуть залишити монастир і перейти на світське життя, влаштовуючись на роботи  в різні підприємства”. Так відбувалося закриття монастирів сестер монахинь. У Золочеві залишилася сестра Софронія (Віра Петрівна) Шипула, яка проживала у родинному домі. У 1949 році вона була виселена з Золочева на спецпоселення у далекий і холодний Сибір. Її і ще багато золчівців везли туди довгих три тижні. У ці важкі дні вона для всіх знаходила слова розради і підтримки, особливо горнулися до неї діти. У 1953 році, після амністії, сестра Софронія повернулася до родинного дому. Її скромна хпатина на вулиці Шевченка була духовним осередком у часи підпілля. Тут вона продовжувала своє служіння.
Мабуть не має у Золочеві мешканця, який не знав би помешкання цієї тихої і скромної Монахині. Вона довго працювала у поліклініці. Але більшість золочівців знає її з іншої сторони. Вона готувала їх ще дітьми до першої зустрічі з Ісусом…
Цій скромній    жінці-Монахині, Боже провидіння підготувало великий дар – дочекатися, коли знову у Золочеві відкрився дім сестер Служебниць НДМ. Останні роки свого земного життя вона провела під опікою своїх сестер у Христі. Сестра Софронія Віра Шипула відійшла до вічності у 2009 році.
11 вересня 2002 року з Божого Благословення у Золочеві знову замешкали – відновили діяльність сестри Служебниці Непорочної Діви Марії у Домі    Преподобномучениці Тарсикії на  вулиці  Заріччя. Свій будинок пожертвували для сестер Юрій і Люба з Лизанівських Оливи.
Сестри активно включилися у парафіяльне життя. Першою настоятелькою дому сестер Служебниць НДМ стала сестра Надія Старжинська. За давньою традицією сестри відразу ж почали працювати у монастирській церкві Вознесіння Господнього і у монастирі в Підгірцях. Сестри заопікувалася молодіжною групою “Світанок”, яка була зорганізована при монастирі, започаткували працю у “Школі радості” уроками   християнської етики, а також при церквах сіл Вороняки і Шпиколоси.
Сестри Служебниці НДМ разом з священниками з монастиря працюють на місіях, проводять зустрічі з дітьми і молоддю, супроводжують групи дітей у поїздках.
22 серпня 2003 року відбулося урочисте  посвячення Дому сестер Служебниць Непорочної Діви Марії у Золочеві. Посвятив дім  Єпископ Софрон Дмитерко, ЧСВВ. Каплиця дому посвячена Преподобномучениці с. Тарсикії Мацьків, а дім, на побажання родини Юрія і Люби Оливів – Зіслання  Святого Духа.
30 грудня 2006 року сестри Служебниці НДМ  поселилися у ще одному будинку в Золочеві – у Домі Покрови Пресвятої Богородиці, що по вулиці Т.Шевченка. Цей ще недобудований  будинок передав Золочівському монастирю ЧСВВ директор Золочівського цукрового заводу п. Володимир Загакайло. Ігумен монастиря о. Климентій Стасів передав цей будинок під опіку сестрам Служебницям НДМ. 18 жовтня 2007 року тут відкрито сиротинець.
Сьогодні вже не можна уявити церкву і монастир без сестер -монахинь. “Веселі канікули”,  “Міст надії”, катехизація найменших парафіян – дітей віком від 3 до 6 років, а також давно звична робота сестер – слідкування за  порядком у церкві, приготування до Першого Причастя, приготування до шлюбу, катехизація подружніх пар, родинні реколекції і ще багато добрих справ, які роблять з Божого благословення сестри монахині у Золочеві при василіянському монастирі.
До сестер святого Василія Великого належить сестра Магдалина Мельник.
Сестра Марта  Шумляк, згромадження святого Йосафата, працює при церкві святого Миколая.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.