Святкування храмового свята Вознесіння Господнього


Храмовий празник Вознесіння Господнього, що відбувся 2 червня у золочівській обителі Чину святого Василія Великого, втілився у потужне, наповнене високою духовністю та національним змістом, не лише для парафіян церкви Вознесіння Господнього і жителів міста Золочева та околиць, а й для львів’ян, киян, оскільки тими днями побували у золочівському монастирі численні гості та ті люди, котрі відчувають благодатну ауру цієї святої місцини.
Важливо те, що під час святкувань сотні людей не лише взяли участь у Святих Літургіях, Водосвятті, архієрейській Божественній Літургії, а й з глибиною віри приступили до Святої Сповіді та Святого Причастя (понад дві тисячі).
Привітати золочів’ян прибув і владика УГКЦ Йосип Мілян, і о. Василь Ковбич, ЧСВВ протоархімандрит Василіянського Чину, і о. Йоанікій Чверенчук, ЧСВВ протоігумен провінції Найсвятішого Спасителя в Україні, колишні настоятелі та священнослужителі Золочівського монастиря, численні священики УГКЦ.
Гарний акцент у своєму зверненні до вірних зробив владика Йосип, провівши аналогію між одним з найбільших релігійних свят – Вознесінням Господнім та весною народів, тим самим наголосивши на призначенні і цінності кожної людини зокрема у світі цьому.
Ігумен Золочівського монастиря о. Тома Кушка, ЧСВВ радо вітав гостей свята, дякував усім за вагомий вклад у підготовку і проведення празника, водночас був ведучим тих дійств, що відбувались на території монастиря.
Слід виокремити те, що не лише молитва, а й святковий концерт за участю духовних колективів та справжнього символу України – заслуженого артиста України Тараса Чубая зі славнозвісним гуртом «Плач Єремії», не залишив байдужими, як малих діток, молодь, так і людей досить поважного віку. А довершив святкування різнобарвний салют, що майже зливався із зорями у небі. Величне свято Господнього Вознесіння утвердило найправдивіші життєві істини – про всеперемагаючу любов та непохитну віру у силу Божої благодаті.
До слова, на передодні храмового свята спільнота монастиря відкрила свій сайт: zolochiv.osbm.info. Того дня святкування уже дивились в он-лайн режимі.

Галина МЕЛЬНИК