Празник Усікновення голови св. Йоана Христителя у Пліснеському монастирі отців Василіян


Підгорецький монастир Василіянського Чину святого Йосафата, що здавна звався Пліснеським, один із добре відомих в краю і за межами осередків чернецтва в Україні, оповитий славою княжого походження.
Доля цієї давньої чернечої обителі, її заснування, початки діяльності пов’язані із старовинним літописним містом Пліснеськ, яке згадується у «Слові о полку Ігоревім», у відомих давньоруських літописах – Київському і Галицько-Волинському.

 

В суботу, 11 вересня, до Підгорецької обителі завітало чимало паломників із різних місцевостей Галичини. Адже це святе місце відоме не тільки своєю приманливою історією, але й багатьма подіями дивних зцілень від тяжких недуг. Люди, як і у прадавнину, приїжджають сюди помолитись перед чудотворною іконою Божої Матері.

Празник Усікновення Голови Івана Христителя належить до кількох відпустових свят Підгорецького монастиря, оскільки в давнину один із храмів обителі був присвячений цій євангельській події.

Святкування розпочав місцевий настоятель отець Віктор Батіг, ЧСВВ, відправою Утрені на честь славного пророка, предтечі і Христителя Івана. Опісля до свята долучилися отці-василіяни та місцеві священнослужителі Бродівського деканату. Святу Літургію очолив отець Тома Кушка, ЧСВВ, настоятель Золочівського монастиря Вознесіння Господнього. Проповідь під час богослужіння виголосив отець Артемій Новіцький, ЧСВВ. У своїй промові, впровадивши мирян у контекст Євангелія, проповідник наголосив: «Життя і смерть Івана Христителя є найкращим прикладом для Ісусових учнів усіх часів. Сам Христос ішов шляхом Івана Христителя – був пророком, це перший титул Ісуса Христа. Бути пророком – це свідчити Бога своїм життям та словом. Бути устами Божими. Закликати народ до життя у правді Божій. За свої слова Іван поплатився головою, але сказав правду тому, кому боялися сказати її інші, – Іродові. Іван є прикладом, що правдивий мученик завжди віддає своє життя і ніколи не забирає в інших. Проливає свою кров, але не дасть пролити чужої».

У цей день багато людей приступили до святих Таїнств Покаяння та Євхаристії, тим самим отримавши відпуст повний.

По завершенні Божественної Літургії отець Віктор Батіг, ЧСВВ, подякував усім присутнім за спільні моління. Довершення святкування відбулось великим водосвяттям навколо цілющого джерела та кропленням освяченої води.

о. Йоаким Ковальчук, ЧСВВ

 

У Підгорецькому монастирі Василіянського Чину святого Йосафата відбуваються відпусти у такі свята:

Благовіщення Пресвятої Богородиці, святого Онуфрія, Преображення Господнього, Усікновення Чесної Глави святого Івана Христителя, Воздвиження Чесного Хреста Господнього та Покрова Пресвятої Богородиці. Святі Літургії правляться щонеділі та свята об 11.00 год.